Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 „Firma Altvater Piła Sp. z o.o. rozwozi harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok. Każdy z mieszkańców powinien dostać harmonogram do końca listopada br. Harmonogramy odbioru dostępne są również tutaj...


Zaproszenie na szkolenia


Ogłoszenie o naborze wniosków


Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Mieszkańcy powiatu gdańskiego aktywni zawodowo - projekt


Najbliższe przyjęcia interesantów przez Wójta 15.11.2017 (w godzinach 14:00-16:00 !) oraz 29.11.2017; 13.12.2017 (w godzinach 15:00-17:00)

 

Postawią córkę na nogi

Emilia ma półtora roku. Nie chodzi, a nawet nie siedzi. Jej rodzice wierzą jednak, że dzięki intensywnej rehabilitacji córka będzie samodzielna.

Aneta i Kacper Główczewscy z Rotmanki nie posiadali się ze szczęścia, gdy jechali na porodówkę. Ciąża przebiegała wzorowo i myśleli już tylko o tym, by wziąć na ręce nowonarodzoną córeczkę. Tymczasem dziecko przyszło na świat z wrodzonym zapaleniem płuc i mózgowym porażeniem czterokończynowym i dopiero po 7 dniach rodzice mogli je przytulić. I to tylko przez moment, bo mała Emilia przez 3,5 tygodnia była pacjentką Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej (OIOM), gdzie walczyła o życie.

Choroba rozwojowa
Kolejne badania wykryły u Emilii hipoplazję móżdżku, czyli zbyt mały móżdżek oraz małogłowie. Dziecko wymaga zarówno stałej stymulacji rozwoju umysłowego, jak i rehabilitacji ruchowej. Ćwiczenia odbywają się podczas wizyt u terapeutów, wyjazdów na turnusy oraz w domu. Rodzice dziewczynki pracują, ale dopasowali grafiki tak, by zawsze ktoś z nich był z dzieckiem – opiekował się i ćwiczył.
- Tylko w środy nam się nie udało i przyjeżdża moja mama – wyjaśnia pani Aneta. - Na co dzień w miarę możliwości, bo również są aktywni zawodowo, pomagają nam teściowie, z którymi mieszkamy. Przez refluks nasza córeczka musi być niemal cały czas noszona na rękach.

 

emilia1

Emilia ma wspaniałych rodziców, którzy nie ustają w staraniach, by mogła cieszyć się życiem

 

 

emilia2

Pan Kacper podczas ćwiczeń z córeczką

 

Można pomóc
Mimo wielu trudów Aneta i Kacper nie poddają się. Wierzą, że któregoś dnia ich córka będzie chodzić i mówić. Rehabilitacja dziecka nie jest tania. W dodatku Emilia potrzebuje drogiego sprzętu medycznego: pionizatora, specjalnego krzesełka i ortez do poruszania się.

Dla wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc finansowo, podajemy nr konta Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą” (ul. Łomiańska 5, 01-685 Warszawa): Alior Bank. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615, tytułem: 29887 Główczewska  Emilia  - darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Można również pomóc bezgotówkowo, przekazując 1% swojego podatku. Wystarczy w rozliczeniu rocznym wpisać: KRS 0000037904, a w polu „informacje uzupełniające”: 29887 Główczewska Emilia. W formularzu PIT należy wyrazić zgodę na przekazanie swoich danych organizacji pożytku publicznego.

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora