Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 „Firma Altvater Piła Sp. z o.o. rozwozi harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok. Każdy z mieszkańców powinien dostać harmonogram do końca listopada br. Harmonogramy odbioru dostępne są również tutaj...


Zaproszenie na szkolenia


Ogłoszenie o naborze wniosków


Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Mieszkańcy powiatu gdańskiego aktywni zawodowo - projekt


Najbliższe przyjęcia interesantów przez Wójta 15.11.2017 (w godzinach 14:00-16:00 !) oraz 29.11.2017; 13.12.2017 (w godzinach 15:00-17:00)

 

Budowa sieci gazowej i kanalizacyjnej w pasie drogi 226

Z inicjatywy Urzędu Gminy odbyło się spotkanie przedstawicieli Zarządu Dróg Wojewódzkich, Pomorskiej Spółki Gazownictwa, firmy Strabag oraz spółki Eksploatator. Miało na celu umożliwienie zaprojektowania sieci gazowej i kanalizacyjnej w pasie drogi wojewódzkiej nr 226 na odcinku Pruszcz Gdański – Przejazdowo.

Gmina od kilku lat zabiega o gazyfikację żuławskich miejscowości, m.in. Rokitnicy i Radunicy, czego efektem jest częściowo gotowa infrastruktura. Jednakże nadal pozostają obszary, dla których niezbędne jest przygotowanie dokumentacji oraz sama budowa sieci gazowej. Wyzwaniem stojącym przed gminą jest skoordynowanie prac projektowych i inwestycyjnych utrudnionych przez fakt udziału w nich kilku podmiotów.

K1
W ramach spotkania ustalono, że na potrzeby spółki Eksploatator budujący będą montowali w drodze specjalne rury osłonowe, które posłużą do przeprowadzenia sieci kanalizacyjnej. Projektowanie i liczymy na to, że w przyszłości także budowa gazociągu odbędzie się w ścisłej współpracy firmy Strabag z Pomorską Spółką Gazownictwa.

Pozytywne rozstrzygnięcie tej sprawy ma ogromne znaczenie, ponieważ po skończeniu budowy drogi 226 realizacja planu wykonania sieci gazowej i kanalizacyjnej byłaby niemożliwa. W dużej mierze ze względu na okres gwarancji udzielony przez wykonawcę drogi.

K2

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora