Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 „Firma Altvater Piła Sp. z o.o. rozwozi harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok. Każdy z mieszkańców powinien dostać harmonogram do końca listopada br. Harmonogramy odbioru dostępne są również tutaj...


Zaproszenie na szkolenia


Ogłoszenie o naborze wniosków


Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Mieszkańcy powiatu gdańskiego aktywni zawodowo - projekt


Najbliższe przyjęcia interesantów przez Wójta 15.11.2017 (w godzinach 14:00-16:00 !) oraz 29.11.2017; 13.12.2017 (w godzinach 15:00-17:00)

 

Dożynkowe wspomnienia

Dożynki Gminy Pruszcz Gdański – 2017 przeszły do historii. W tym roku gospodarzami uroczystości wspólnie z wójt Gminy Pruszcz Gdański, Magdaleną Kołodziejczak, przewodniczącym Rady Gminy Markiem Kowalskim, było sołectwo Juszkowo, które zaprosiło gości do jednego ze swoich najpiękniejszych zakątków, czyli nad rozlewisko Raduni.

Burzę gorących braw wywołał występ Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki”

- Tegoroczne żniwa, ze względu na aurę, były niezwykle trudne. A ten wyjątkowy dzień jest dobrym momentem, aby przypomnieć wszystkim o ogromnym trudzie, zaangażowaniu i wyzwaniach, jakie stoją przed rolnikami. Dlatego dziękuje im bardzo za poświęcenie, wkład pracy i mam nadzieje, że będą się cieszyli należnym im szacunkiem wśród mieszkańców naszej gminy – powiedziała wójt gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak.

Święto plonów tradycyjnie rozpoczęło nabożeństwo odprawione w kaplicy przy ul. Lipowej 2, po którym uroczysty korowód z koronami żniwnymi przeszedł na boisko sołeckie przy ul. Sportowej. A tutaj, to już tylko…”hulaj duszo, piekła nie ma” czyli zabawa na całego.

Święto plonów tradycyjnie rozpoczęło nabożeństwo odprawione w kaplicy w Juszkowie

Uroczysty korowód z orkiestrą dętą i koronami żniwnymi przeszedł na boisko sołeckie przy ul. Sportowej

Burzę gorących braw wywołał występ Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki”, dzieciaki bawiły się w trakcie przedstawienia „Kukła z wiejskiego podwórza” w wykonaniu Teatru pod Orzełkiem. Następnie na „Biesiadę polską” zaprosił zespół Retro Voice, a do tańca The King’s Friends. Wieczorem, natomiast, niebo nad Juszkowem rozświetliły fajerwerki.

Na „Biesiadę polską” zaprosił zespół Retro Voice

Dzieciaki z wielką chęcią i zaangażowaniem brały udział w licznych konkursach sprawnościowych

Festynowi tradycyjnie towarzyszył konkursy na najładniejszy wieniec żniwny oraz cztery konkursy kulinarne. Ten pierwszy wygrało sołectwo Łęgowo.
W konkursie „Kuszenie Adama”, czyli na domowe ciasto z jabłkami najlepszą okazała się Zofia Strzelecka z Borzęcina, w rywalizacji pod hasłem „Manna, bynajmniej nie z nieba” triumfowała Marta Niewiadomska z Borzęcina, najlepsze „smarowidło” natomiast przygotowała Magdalena Orzechowska również z Borzęcina, zaś najsmaczniejszą nalewkę, dodajmy że z pigwy, przyrządziła Stefania Piechocka z Juszkowa.

W konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy wygrała propozycja przygotowana przez sołectwo Łęgowo

Dodajmy, że pierwszą nagrodę w konkursie „Manna bynajmniej nie z nieba” ufundowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Biuro Powiatowe w Pruszczu Gdańskim.

Stoisko edukacyjne zorganizowane przez gminę Pruszcz Gdański propagowało m.in. segregację odpadów

Można też było własnoręcznie lub z pomocą rodzica stworzyć swojego stracha na wróble

Wielką atrakcją był pradawny mini warsztat rzemieślniczy, gdzie starymi metodami odlewano świece, mielono ziarna na mąkę i kaszę czy gotowano w glinianych dzbankach powidła

Stoiska Kół Gospodyń Wiejskich kusiły gości przepysznymi smakołykami

Do zobaczenia za rok!

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora