Pruszcz Gdański kontakt
kontakt
Pruszcz Gdański mapa
mapa
Pruszcz Gdański transport
transport
Elektroniczna Skrzynka Podawcza Pruszcz Gdański
BOK
Pruszcz Gdański Biuletyn Informacji Publicznej
BIP
Platforma zakupowa

Ważne informacje

 „Firma Altvater Piła Sp. z o.o. rozwozi harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok. Każdy z mieszkańców powinien dostać harmonogram do końca listopada br. Harmonogramy odbioru dostępne są również tutaj...


Zaproszenie na szkolenia


Ogłoszenie o naborze wniosków


Zmiany w rozkładach jazdy komunikacji Gminy Pruszcz Gdański od 01.11.2017r.


Informacja dla rolników


Mieszkańcy powiatu gdańskiego aktywni zawodowo - projekt


Najbliższe przyjęcia interesantów przez Wójta 15.11.2017 (w godzinach 14:00-16:00 !) oraz 29.11.2017; 13.12.2017 (w godzinach 15:00-17:00)

 

Konsultacje społeczne w Borkowie

W szkole podstawowej w Borkowie odbyły się konsultacje społeczne dotyczące planowanej rozbudowy węzła Kowale. Mieszkańców najbardziej interesowały kwestie związane z układem komunikacyjnym prowadzącym od węzła w kierunku ulicy Starogardzkiej, gdyż cześć tej inwestycji ma przebiegać przez tereny gminy Pruszcz Gdański.

Jeśli skrzyżowanie powstanie w takim kształcie, w jakim przewidują je projektanci z firmy Europrojekt Gdańsk, będzie to pierwsze tego typu skrzyżowanie w Polsce. A planowana jest budowa tzw. węzła diamentowego, w którym kierowcy będą mogli częściowo poczuć się jak w kraju o ruchu lewostronnym.

Inżynierowie ruchu uważają, że węzły diamentowe są mniej kolizyjne. Klasyczne skrzyżowanie dróg dwujezdniowych w kształcie węzła ma ok. 26 punktów kolizyjnych. Tymczasem diamentowy splot to „zaledwie” 14 miejsc kolizyjnych. Na diamentowym węźle jest także mniej cykli świateł.


W trakcie spotkania zainteresowani mieli okazję rozmawiać z projektantem, który przedstawił założenia całej koncepcji, a także zgłaszania swoich uwag i wniosków. Najwięcej z nich dotyczyło budowy ekranów dźwiękochłonnych, które zapewniałyby komfort sąsiedztwa z uciążliwą, pod względem hałasu, drogą. Niektórzy natomiast wyrażali swoje obawy sugerując, że ta inwestycja przyczyni się do wzrostu ruchu na ulicy Klasycznej.

Przypomnijmy, że wszelkie zastrzeżenia do koncepcji można zgłaszać do 10 listopada na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z proponowanymi rozwiązaniami zapoznać się można na stronie www.wezelkowale.pl

Drukuj

Sport i Rekreacja w Gminie Pruszcz Gdański

sport folder

Gmina przyjazna oświacie

gmina przyjazna oswiacie

Gmina przyjazna mieszkańcom

Gmina przyjazna mieszkancom

Gmina logistycznie idealna

gmina logistycznie idealna

10 lat funduszy europejskich

10 lat funduszy europejskich

Niezbędnik Seniora

niezbednik seniora