„Firma Altvater Piła Sp. z o.o. rozwozi harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2018 rok. Każdy z mieszkańców powinien dostać harmonogram do końca listopada br. Harmonogramy odbioru dostępne są również tutaj...

Mieszkańcy powiatu gdańskiego aktywni zawodowo - projekt

Najbliższe przyjęcia interesantów przez Wójta 15.11.2017 (w godzinach 14:00-16:00 !) oraz 29.11.2017; 13.12.2017 (w godzinach 15:00-17:00)

Dzień Niepodległości oficjalnie i na sportowo

99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowaliśmy w gminie podniośle i…na sportowo.

W kościele p.w. Św. Jacka w Straszynie odprawiona została uroczysta msza święta, w której udział wzięli m.in. przedstawiciele władz gminy Pruszcz Gdański oraz gminni radni. Po jej zakończeniu podziwiać mogliśmy występ uczniów z miejscowej szkoły oraz wysłuchać koncertu Zespołu Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki”.

W tym samym czasie w pobliskiej szkole odbywał się halowy turniej piłki nożnej seniorów. Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów z terenu gminy Pruszcz Gdański.  Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Po tym etapie, po dwie najlepsze ekipy rywalizowały o miejsca 1-4 a pozostałe o 5-8. Zawody wygrała drużyna GTS Goszyn przed GTS Mokry Dwór.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Adam Wysocki (Mokry Dwór), a bramkarzem Gracjan Białowąs (Rokitnica). Natomiast królem strzelców został Krzysztof Rusinek (Goszyn). Nagrody wręczała wójt gminy Pruszcz Gdański, Magdalena Kołodziejczak.

8. GTS Juszkowo

W Przejazdowie natomiast, w tamtejszej szkole podstawowej, z okazji Święta Niepodległości zorganizowano I Międzynarodowy Turniej Szachowy. Wzięło w nim udział 81 uczestników z Polski i Rosji. Najmłodsza szachistka miała 6 lat, a najstarszy zawodnik 79 lat. Podkreślmy, że młodzież stanowiła ponad połowę uczestników. Był to jeden z największych turniejów błyskawicznych, rozegranych w 2017 r. w województwie pomorskim oraz zorganizowanych z okazji Święta Niepodległości w całym kraju. Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund po 10 minut na partię dla zawodnika.

Zwycięzcą turnieju został Wojciech Zieliński z UKS Zawisza Kolbudy zdobywając 8 pkt. Wyprzedził, w silnej stawce zawodników, Tomasza Kempińskiego z KS Korona Zakrzewo i Piotra Bieluszewskiego z Nowego, obaj po 7.5 pkt. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody finansowe.

W kategoriach wiekowych do lat 18, 14, 10 i  w kategorii  kobiet wręczono puchary i nagrody rzeczowe. Wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki, a najmłodsi flagi państwowe. Zawody sędziował Tomasz Ciesielski. Organizatorami turnieju były Szkoła Podstawowa w Przejazdowie, GTS Pruszcz Gdański i OKSiBP w Cieplewie.

Przy okazji instruktor szkolnej sekcji szachowej Wojciech Traczewski dziękuje całej lokalnej społeczności za pomoc przy organizacji turnieju oraz zaprasza do Przejazdowa na drugą edycję zawodów w setną rocznicę Odzyskania Niepodległości.